Home Plastic Omnium w Polsce

Plastic Omnium w Polsce

W Polsce Plastic Omnium posiada 4 zakłady produkcyjne oraz centrum inżynieryjne zatrudniając łącznie prawie 1400 pracowników.

Dywizja Auto Inergy

Lublin_mainZakład Plastic Omnium Auto Inergy Poland Sp. z o.o. w Lublinie zajmuje się produkcją systemów paliwowych, systemów SCR (selective catalictic reduction) oraz modułów ADM związanych z kontrolą emisji zanieczyszczeń dla kluczowych koncernów motoryzacyjnych takich jak Volkswagen Group, General Motors, Toyota, Ford, Chrysler. W Lublinie zlokalizowane jest również biuro konstrukcyjne, zajmujące się projektowaniem systemów SCR oraz modułów ADM, a także dział konstrukcji maszyn przemysłowych i oprzyrządowania specjalnego.

Nasza działalność operacyjna nakierowana jest na dostarczanie innowacyjnych rozwiązań o najwyższej jakości, a bezpieczeństwo użytkownika końcowego jest dla nas absolutnym priorytetem.

Lubelski zakład Plastic Omnium powstał w 1999 roku. Dynamiczny rozwój od 2012 roku zarówno produkcji jak i struktur spowodował, że jest to obecnie największy zakład Clean Energy Systems zatrudniający ponad 500 pracowników.

 

Dywizja Auto Exterior

Gliwice-2Zakład Plastic Omnium Auto Sp. z o.o w Gliwicach (dawniej Plastal Sp. z o.o.) jest producentem plastikowych i lakierowanych części dla branży motoryzacyjnej, w tym zderzaków, spoilerów, progów drzwi, paneli drzwiowych, kanałów wlotu i desek rozdzielczych. Wśród klientów firmy są największe światowe koncerny, jak Volkswagen, Fiat, Ford, GM, Seat czy Volvo.

Firma powstała w 1997 r. jako jedna z pierwszych w gliwickiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z kilkoma maszynami wtryskowymi.

Od 2002r Plastal Sp. z o.o., instaluje linię lakierniczą i dobudowuje drugą halę produkcyjną. Po ponad 2 latach upadłości podczas kryzysu światowego, w grudniu 2011 roku Firma staje się częścią struktur ogólnoświatowego koncernu Plastic Omnium.

KleszczowieZakład Plastic Omnium Auto Exteriors Sp. z o.o w Kleszczowie (ok. Gliwic) jest producentem przednich i tylnych zderzaków oraz klap samochodowych dla dwóch największych koncertów GM Opel oraz Volkswagen Group . Aktualnie produkujemy zderzaki samochodowe do modeli Skoda Yeti, Skoda Superb, Opel Astra i Opel Cascada.

Początki firmy sięgają 1998 roku kiedy rozpoczęto działalność od linii montażu i sekwencji wyposażenia koncernu GM Opel w koła samochodowe oraz tapicerki drzwi. W 2010 roku na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstał nowoczesny zakład w Kleszczowie, który dzięki dynamicznemu rozwojowi zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników i planowane są kolejne rekrutacje.

Oddział firmy Plastic Omnium w Kleszczowie może pochwalić się nowoczesnymi liniami procesu wtrysku, lakierni, montażu oraz laboratorium, które wspierane są przez sprawną współpracę z działami inżynieringu, logistyki, jakości, utrzymania ruchu i zakupów.

PoznaniuZakład Plastic Omnium Auto Sp. z o.o. w Poznaniu (dawniej Plastal Sp. z o.o.) jest producentem części wewnętrznych do samochodów, w tym tapicerek drzwiowych i nakładek progu. W 2007 roku w Poznaniu, w wyniku przejęcia innej firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych powstał Plastal Sp. z o.o. . Po kilku latach działalności, na przełomie 2011 i 2012 roku, ówczesny zakład dołączył do grona Plastic Omnium Auto Sp. z o.o. .

W poznańskim zakładzie odbywa się proces wtrysku części wewnętrznych do aut. Obecnie zatrudnienie tu znajduje 60 osób, a głównym klientem firmy jest światowy koncern Volkswagen.