Home OPINIE PRACOWNIKÓW Christophe KOST
OPINIE PRACOWNIKÓW

Christophe KOST

Dyrektor centrum technicznego (Anting, CHINY)

Pytanie: Jak długo pracujesz w Plastic Omnium?

Odpowiedź: Zaczynałem jako Technik ds. testów w Langres, we Francji, w 1992 roku. Następnie pracowałem na wielu stanowiskach jako Specjalista ds. wtryskiwania i oprzyrządowania, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Francji, włącznie z zarządzaniem wszystkimi działaniami związanymi z wtryskiwaniem i oprzyrządowaniem w Σ-Sigmatech. W 2007 roku zostałem Dyrektor centrum technicznego Σ-Sigmatech, a od 2011 roku zarządzam centrum projektowym YFPO w Chinach.

Pytanie: Na czym polega praca na tym ostatnim stanowisku?

Odpowiedź: Mam dwa rodzaje odpowiedzialności. Pierwsza z nich jest związana z projektem produktu i przebiegiem procesu oraz inżynierią, włącznie z wtryskiwaniem, oprzyrządowaniem i montażem, w co zaangażowanych jest 220 pracowników. Natomiast druga polega na nadzorowaniu 80 Program Menadżerów.

Pytanie: Jakie są twoje główne cele?

Odpowiedź: Naszym priorytetem jest to, aby 100% uruchomień produkcji masowej było skutecznych – 26 w 2013 roku i 37 w 2014 roku – przy jednoczesnym zapewnieniu parametrów ekonomicznych projektu. Ważne jest również motywowanie naszych młodych inżynierów, dlatego organizujemy weekendowe spotkania dotyczące budowania zespołu, które pomagają utrzymać dobrą atmosferę i przyczyniają się do spójności grupy.