Home OPINIE PRACOWNIKÓW Alexis MICHAUT
OPINIE PRACOWNIKÓW

Alexis MICHAUT

Dyrektor ds. industrializacji (Chattanooga, STANY ZJEDNOCZONE)

Pytanie: Czy możesz nam coś powiedzieć o swoich początkach?

Odpowiedź: Ukończyłem the Ecole Nationale Supérieure des Arts et Industries w Strasburgu (Francja) ze specjalizacją dotyczącą inżynierii materiałów polimerowych i tworzyw sztucznych. Karierę rozpocząłem w przemyśle medycznym, przez 2 lata opracowując narzędzia chirurgiczne.

 

Pytanie: Jak wszyscy wiemy, jedną ze wspaniałych korzyści płynących z pracy w Plastic Omnium jest szansa pracy w różnych państwach. Naprawdę z tego skorzystałeś.

Odpowiedź: Plastic Omnium zaoferowało mi możliwość pracy w różnych państwach i poznania różnych kultur. Najpierw, w 1998 roku, dołączyłem do Dywizji Auto Exterior jako Menadżer ds. jakości projektów. W latach 1999-2010, stopniowo, podejmowałem nowe obowiązki w naszej pierwszej antenie technicznej w Monachium oraz dołączyłem do Σ-Sigmatech w pobliżu Lyonu we Francji w celu opracowania modułu zderzaka dla BMW. Następnie kontynuowałem rozwijanie marki BMW w Stanach Zjednoczonych jako Dyrektor ds. programu. W latach 2010-2011 byłem odpowiedzialny za uruchomienie zakładu przemysłowego w Polsce na terenie strefy przemysłowej Tulipan Park. W 2011 roku wróciłem do Francji jako Dyrektor ds. projektów i rozwoju.

 

Pytanie: Czy jesteś już gotowy na to, aby zamieszkać gdzieś na stałe?

Odpowiedź: Wciąż jestem otwarty na nowe wyzwania zagranicą. W przyszłym roku wracam do Stanów Zjednoczonych, aby nadzorować budowę nowego zakładu przemysłowego w Chattanooga, w stanie Tennessee. Jest to wielka szansa pełna wyzwań: bardzo napięty grafik oraz ambitne cele i założenia na wszystkich poziomach. Pomimo nadchodzących trudności, praca zespołowa, relacje z ludźmi i satysfakcja klientów będą naszą nagrodą. Podróż będzie długa, ale z pewnością zakończy się pełną satysfakcją.

144 ofert pracy